Történet
Történet
A 37. sz. Ipari Gimnázium Villamosipari Tagozatán 1950-ben indult meg a középfokú villamosenergia-ipari szakemberek képzése, három első osztállyal a Gépipari Technikum épületében. Az iskola 1951-ben költözött önálló épületbe, 1955-ben nyerte el az iskolaépület mostani formáját, és ebben az évben vette fel az iskola Bláthy Ottó nevét. 2015-ben az iskola a Miskolci Szakképzési Centrum tagintézménye lett.
Az elmúlt évtizedekben, a ’80-as évek második felétől, a megváltozott gazdasági környezet elvárásainak megfelelően folyamatosan módosítottuk a szakképzés szakmaszerkezetét. 1985-ben újra bevezettük a technikusképzést, de már megnövelt (5 éves) képzési idővel.
1988-tól képez az iskola elektronikai technikusokat, előbb ipari elektronikai, majd információ- és számítástechnikai ágazaton. 1994-től vezettük be a szakmacsoportos alapozó képzést (világbanki modell) informatika és elektrotechnika-elektronika szakmacsoportban. A Miskolci Egyetemmel való együttműködés eredményeként 2000-ben villamos-mérnökasszisztens képzést indítottunk.
2013-tól a tanulók ágazati kerettantervi követelmények alapján folytatták tanulmányaikat. A tanulók párhuzamosan sajátíthatták el a közismereti és szakmai ismereteket, a szakmai érettségi vizsgát követően egy év alatt szerezhettek technikusi végzettséget.
A 2016-ban felvételt nyert tanulók már a szakgimnáziumi kerettantervek alapján végzik tanulmányaikat, mely lehetővé teszi a fő szakképesítés mellett (technikusi végzettség) egy mellék-szakképesítés megszerzését is.
Jelenleg ismét technikumként működik iskolánk, nevében jelzi a megszerezhető szakmai végzettséget. A technikusképzés 5 éves, az érettségizettek számára 2 éves.