Erősáramú elektrotechnikus
Elektronika és elektrotechnika ágazat képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. Az erősáramú elektrotechnikus az üzemi energetikai hálózatok létesítését, üzemeltetését, a villamosenergia-gazdálkodás nyomon követését, épületek energetikai, informatikai, vezérlési és jelátviteli hálózatának létesítését végző szakember. Feladatkörébe tartozik az alkalmazott irányítástechnikai, valamint hajtástechnikai installáció kezelése, összeállítása és üzemeltetése is. Nemcsak a hagyományos, de az okosotthonok telepítésében és programozásában is jártas, tisztában van a felhasználói programokkal, illetve azok alkalmazásával is, ismeri és alkalmazza a méréstechnikai elveket és eszközöket. A villanyszerelők tudásanyagát is ismerve együttműködik e szakterület munkatársaival.
Ajánlott azon fiatalok számára, akik szeretik a számítástechnikát és az elektronikát, valamint érdeklődnek a villamos gépek, épületek, berendezések működése és irányítása iránt. A napjainkban dinamikusan terjedő okosmegoldások tekintetében is komoly szakmai jövőt, változatos feladatokat ígérő szakma. Szakirányú felsőfokú tanulmányok folytatására nyitott fiatalok számára is ajánlott.
KOMPETENCIAELVÁRÁS
Logikai gondolkodás, jó szemmérték, szín- és térlátás, kézügyesség, önállóság, problémamegoldó képesség, csapatmunka.
A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ
- egyszerű villamos kapcsolási rajzot készít, villamos kapcsolásokat értelmez, mérőműszereket választ ki és köt be, elvégzi a szükséges méréseket;
- képes intelligens épületek erős- és gyengeáramú szerelését, érzékelők, jeladók szerelését, üzembe helyezését, alapszintű programozását elvégezni;
- világítástechnikai hálózatokat létesít;
- motorvezérléseket, villamos gépeket és berendezéseket, transzformátorokat telepít, helyez üzembe és üzemeltet.
ISKOLASPECIFIKUS INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSHEZ
Elektronika és elektrotechnika ágazat
A JELENTKEZÉST LEZÁRTUK!
Erősáramú elektrotechnikus
Képzési helyszín: Miskolci SZC Bláthy Ottó Villamosipari Technikum Szakmajegyzék szám: 5 0713 04 04 Képzési idő: 2 év Munkarend: Nappali TERVEZETT SZAKMAI OKTATÁS |
Jelentkezés |
Üzemi energetikai hálózatok létesítését, üzemeltetését, a villamosenergia-gazdálkodás nyomon követését végzi. Feladatkörébe tartozik az irányítástechnikai, valamint hajtástechnikai rendszerek létesítése és üzemeltetése. Jártas a szakterületére vonatkozó felhasználói programok alkalmazásában, ismeri és alkalmazza a méréstechnikai elveket, eszközöket. Részt vesz intelligens épületek erős- és gyengeáramú szerelésében, üzembehelyezésében és programozásában. A villanyszerelők tudásanyagát is ismerve együttműködik e szakterület munkatársaival. A napjainkban dinamikusan terjedő okos megoldások tekintetében komoly szakmai jövőt, változatos feladatokat ígérő szakma.
A képzés megfelelő számú jelentkező esetén indítjuk el. (Minimum 16 fő.)
A képzésre jelentkezés feltételei:
- Érettségi bizonyítvány
- Orvosi alkalmassági vizsgálat
A szakképzettséggel rendelkező
- egyszerű villamos kapcsolási rajzot készít, villamos kapcsolásokat értelmez, mérőműszereket választ ki és köt be, elvégzi a szükséges méréseket;
- képes intelligens épületek erős- és gyengeáramú szerelését, érzékelők, jeladók szerelését, üzembe helyezését, alapszintű programozását elvégezni;
- világítástechnikai hálózatokat létesít;
- motorvezérléseket, villamos gépeket és berendezéseket, transzformátorokat telepít, helyez üzembe és üzemeltet.
Ajánlott azok számára, akik szeretik a számítástechnikát és az elektronikát, érdeklik a villamos gépek, épületek, berendezések működése és irányítása. A napjainkban dinamikusan terjedő okos megoldások tekintetében is komoly szakmai jövőt, változatos feladatokat ígérő szakma. Szakirányú felsőfokú tanulmányok folytatására nyitott fiatalok számára is ajánlott.
Előzetes tanulmányok beszámítása:
Az Szkt. 53. § (4a) bekezdése alapján a szakképesítésre és szakmai vizsgára történő felkészítéskor a tanuló előzetesen megszerzett szakirányú szakmai ismerete és szakirányú szakképesítése a tanulmányokba beszámítható, amelynek mértékéről és tartalmáról az iskola igazgatója hoz határozatot. A beszámításhoz az intézmény vezetőjéhez kell kérelmet benyújtani, melyhez csatolni szükséges a lezárt tanulmányokról szóló igazolást. Felmentés adható egy-egy tantárgy vagy szakképesítés esetén tananyagegység alól, vagy szakirányú végzettség beszámítása esetén az 1/13. évfolyam elvégzése alól.
Nem kell ágazati alapvizsgát tennie és az ágazati alapvizsga eredményét sikeresnek kell tekinteni annak a tanulónak, illetve képzésben részt vevő személynek, aki korábbi tanulmányai, előzetesen megszerzett tudása, illetve gyakorlata beszámításával vesz részt a szakmai oktatásban, ha beszámított előzetes tudása magában foglalja az ágazati alapvizsga követelményeit. Ebben az esetben a szakmai vizsga eredményét – az ágazati alapvizsga eredményének figyelmen kívül hagyásával – a szakmai vizsga vizsgatevékenységeinek egymáshoz viszonyított súlyozásának megfelelően kell megállapítani. (Szkr. 256 § (3))
A tanuló vagy a képzésben résztvevő személy a tanulmányi követelményeket az előírtnál rövidebb idő alatt is teljesítheti.
Előzetes tanulmányok beszámításához az alábbi „Előzetes tanulmányok beszámítása” című dokumentumot digitálisan kitöltve ki kell nyomtatni, majd aláírást követően szkennelve a szükséges bizonyítványok másolatával a bagany.mate@miskolci-szc.hu címre kell visszaküldeni legkésőbb 2024. augusztus 31-ig. A beiratkozás napján kérem hozza magával az eredeti dokumentumot, valamint bizonyítványit.
Előzetes tanulmányok beszámítása kérvény
Beiratkozás és első tanítási nap:
A beiratkozás időpontja: 2024. szeptember 2. 08.05 óra
A beiratkozás helye: Az iskola díszterme (3527 Miskolc, Soltész Nagy Kálmán utca 7.)
Beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:
- Érettségi bizonyítvány
- Orvosi alkalmassági (elektronika és elektrotechnika ágazat)
- Személyi igazolvány
- Lakcímkártya
- TAJ kártya
- Adóigazolvány
- Amennyiben beszámítási kérelmet adott le, a szakmai végzettségeket igazoló bizonyítvány(ok)
Az oktatás ingyenes, de annak biztosítása jogszabályi feltételekhez kötött!
A jogviszony létesítése során a szakképző intézmény elindítja az oktatási azonosító igénylésének folyamtát, amennyiben a jelentkező nem rendelkezik vele.