Automatikai technikus
Elektronika és elektrotechnika ágazat képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. Választható szakmairányok: Autóipar szakmairány, Energetika és petrolkémia szakmairány, Épületautomatizálás szakmairány, Gyártástechnika szakmairány.
Az automatikai technikus az automatizált gépek, berendezések, rendszerek és épületek szerelését, üzembe helyezését, karbantartását végző szakember. A képzés során elsajátított pneumatikai és hidraulikai ismeretek birtokában alkalmas vezérlési és szabályozási feladatok ellátására is, emellett alapos PLC (programozható logikai vezérlő) ismeretekkel rendelkezik.
Ajánlott azoknak a fiataloknak, akiket vonz a gépek, berendezések és épületek önműködő irányítása. A szakmát választók a XXI. század ígéretes szakembereivé válhatnak, akik kiemelkedő elhelyezkedési eséllyel indulnak a munkaerőpiacon. Remek választás azok számára is, akik nyitottak szakirányú felsőfokú tanulmányok folytatására.
KOMPETENCIAELVÁRÁS
Logikai gondolkodás, jó szemmérték, tér- és színlátás, kézügyesség, problémamegoldó képesség, csapatmunka.
A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ
- a technológiai folyamat ismeretében gyártó berendezéseken hibát diagnosztizál, szerszámcseréket és alapvető beállításokat végez;
- végrehajtja a hidraulikai és pneumatikus eszközök cseréjét, és ellátja a kapcsolódó üzemeltetési feladatokat is;
- elvégzi a PLC-k beüzemelését, valamint a technológiai folyamatoknak megfelelő egyszerű programok megírását, áttöltését és archiválását;
- alkalmazza az intelligens karbantartás módszereit.
ISKOLASPECIFIKUS INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSHEZ
Elektronika és elektrotechnika ágazat
Automatikai technikus (Gyártástechnika szakirány)
Képzési helyszín: Miskolci SZC Bláthy Ottó Villamosipari Technikum Szakmajegyzék szám: 5 0714 04 01 Képzési idő: 2 év Munkarend: Nappali |
Szakképzési Jelentkezési Rendszer |
Feladata automatizált gépek, berendezések szerelése, üzembe helyezése és karbantartása. Ipari folyamatok automatikai támogatását végzi: érzékelőket, programozható eszközöket (mikrovezérlő, FPGA, PLC) szerel, beállít és programoz. A képzés során elsajátított villamos, pneumatikai és a hidraulikai ismeretek birtokában alkalmas vezérlés és szabályozási feladatok ellátására, elvégzi a PLC-k beüzemelését, a technológiai folyamatoknak megfelelő programok leírását. Ajánlott azoknak a fiataloknak, akiket vonz a gépek, berendezések és épületek önműködő irányítása.
A képzésre jelentkezés feltételei:
- Érettségi bizonyítvány
- Orvosi alkalmassági vizsgálat
- Egybefüggő szakmai gyakorlat: 160 óra
A képzés megfelelő számú jelentkező esetén csak nappali munkrend szerint indul.
Felhívjuk a figyelmét, hogy a Szakképzési Jelentkezési Rendszer link a benyújtási felület nyitó (kezdő) oldalára navigálja a jelentkezőt. A e-Jelentkezési rendszer kezdőoldalát megnyitva először a jelentkezőknek ki kell választaniuk, hogy melyik intézménybe szeretnék benyújtani jelentkezésüket. Ehhez az intézménykereső mezőbe be kell gépelniük az adott intézmény nevét, vagy névrészletét, majd a "Keresés" gomb segítségével a felület megjeleníti a releváns találatot.
Tájékoztatjuk, hogy a jelentkezéshez az oktatási azonosító (szám) rögzítése szükséges a felületen. Amennyiben a jelentkezőnek nincs oktatási azonosítója, egy szabadon választott 3 jegyű, technikai azonosító szám beírásával elküldheti jelentkezését.
A jogviszony létesítése során a szakképző intézmény elindítja az oktatási azonosító igénylésének folyamtát.